ΑΕ 2002-ΑΕ Διμηνίου 0-3

Η ΑΕ Διμηνίου πήρε προβάδισμα για την κορυφή του πρώτου ομίλου μετά το σημερινό 0-3 στη Γατζέα επί της ΑΕ 2002 σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Σκιάθου. Για τη διμηνιώτικη ομάδα, το σκορ άνοιξε στο 25ο λεπτό με κεφαλιά ο Φαρασόπουλος και τα άλλα δύο τέρματα σημείωσε ο Σαμαράς στο δεύτερο ημίχρονο, στο 709ό λεπτό με σουτ εκτός μεγάλης περιοχής και στο 88ο ως τελικός αποδέκτης ωραίας ομαδικής συνδυασμένης προσπάθειας. Για την ΑΕ 2002, ο Παρίσης απείλησε με δύο σουτ στο πρώτο μέρος, στην επανάληψη οι Πότσκα, Πολυχρόνου προσπάθησαν να σκοράρουν, ενώ η ΑΕ Διμηνίου είχε δύο δοκάρια στο πρώτο μέρος με τον Μοράλες.

ΑΕ 2002: Μητράκος, Σφέτσιος, Μπικοράρος, Σταθόπουλος, Κόρμπας, Βέργος, Παρίσης, Μ. Φιλίππου (75' Αράπογλου), Πολυχρόνου, Πότσκα, Στουμποβίκος (46' Κουβαράς).
ΑΕ Διμηνίου: Κοντογιάννης, Ζάγκας, Αναστασίου, Μοράλες, Μαυρίδης, Αποστολίδης (75' Τανάγιας), Τσεκούρας (60' Σατελιάν), Φαρασόπουλος, Τσουξκάλης, Σαμαράς, Αξιώτης (80' Μόσιος).