ΑΕ 2002-Σαρακηνός 3-4

Με χατρ τρικ του Λευτέρη Δενελάβα, ο Σαρακηνός πέρασε με 4-3 από την έδρα της ΑΕ 2002. Μάλιστα, στα αξιοπερίεργα τηςε αναμέτρησης και του πρωταθλήματος γενικότερα ήταν το γεγονός ότι ο περσινός αρχισκόρερ της Α' ΕΠΣΘ πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ στο πρώτο λεπτό! Το 0-1 με κεφαλιά στο 20ό δευτερόλεπτο και το 0-2 με σέντρα-σουτ στο 1'10''! Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Πολυχρόνου στο 34', το 1-3 με τακουνάκι του Δενελάβα στο 44' και το 1-5 με σουτ βολέ εκτός μεγάλης περιοχής του Κολιαμήτρα στο 70'. Η ΑΕ 2002 έδωσε νέο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά καθώς σκόραρε με πέναλτι του Σταθόπουλου και φάουλ του Όθωνα Κόρμπα, δεν είχε όμως πολλά χρονικά περιθώρια για τη μεγάλη ανατροπή. Επίσης, ακυρώθηκε γκολ με ψαλιδάκι του Λ. Δενελάβα στο πρώτο ημίχρονο.

Η σύνθεση του Σαρακηνού: Πλακαρός, Ρουκάς (65' Κατής), Ιωάννου, Θεοδοσιάδης, Ν. Δενελάβας, Καραπλιάγκος, Κολιαμήτρας, Μπόρας, Λ. Δενελάβας, Κόρμπας (60' Χρυσικός), Βαΐτσης (80' Δημακόπουλος).