ΑΕ Διμηνίου-ΑΕ 2002 4-0

Πιο δύσκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 4-0 κέρδισε η ΑΕ Διμηνίου την ΑΕ 2002 και έγινε η πρώτη ομάδα φέτος στην Α' ΕΠΣΘ που έφθασε σε διψήφιο αριθμό νικών. Μεγάλος πρωταγωνιστής για ακόμη μία φορά ο Μιχάλης Τσουκάλης που πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ και δημιούργησε το τρίτο. Ο νεαρός παίκτης, πρώην του Ρήγα Φεραίου, βρήκε δίχτυα για τέταρτη συνεχόμενη αγωνιστική! Έκανε το 1-0 στο 5ο λεπτό με κεφαλιά ύστερα από ωραία σέντρα του Τανάγια και το 2-0 στο 80' με ατομική ενέργεια κι εύστοχο πλασέ. Από δική του πάσα, σε φάση τετ-α-τετ, ο Αποστολίδης με πλασέ διαμόρφωσε το 3-0 στο 85' και το σκορ έκλεισε ο Μαυρίδης με σουτ εκτός μεγάλης περιοχής λίγο πριν τη λήξη, στο 89ο λεπτό.
Για την ΑΕ 2002, σουτ του Τζοβάρα έφυγε άουτ και προσπάθεια του Τσεργή σταμάτησε στο δοκάρι στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου, καθώς η ομάδα των Καλών Νερών προσπάθησε για την ισοφάριση. Όταν ρίσκαρε προς το τέλος, άφησε κενά την άμυνά της που εκμεταλλεύτηκαν οι πρωτοπόροι της κατηγορίας.