Logo
Print this page

Αργοναύτες – Αχιλλέας 1-1

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Αργοναύτες και Αχιλλέας στη Σούρπη, με τους γηπεδούχους να σώζουν τον βαθμό στο 90’.

Στο 76’ ο Πλασταράς με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και ο Παναγιώτης Δημήτριου στο 90’ με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Οι γηπεδούχοι είχαν ένα χαμένο τετ α τετ με τον Δημητρίου στο 15’, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Μπαλιού με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή ανάγκασε τον Ζωγραφάκη σε δύσκολη επέμβαση. Η μπάλα βρήκε και στο οριζόντιο δοκάρι για να καταλήξει κόρνερ. Στις καθυστερήσεις μια κεφαλιά του Δαϊλιάνη απέκρουσε και πάλι ο Ζωγραφάκης.

Για τον Αχιλλέα, ο Τσεκούρας στο 83’ πλάσαρε άουτ σε ένα μοναδικό τετ α τετ, ενώ στο 60’ σουτ του Πλασταρά πέρασε άουτ.

Οι συνθέσεις:

ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ: Ροδίτης, Καράγγελος, Μπαλιού (70’ Τογιάλι), Νικογιάννης, Ρήγας (80’ Μπερέκος), Κουφάκης, Δημητρίου, Καλαμάς, Ζάρας Ευαγ. Κ., Δαϊλιάνης, Ζάρας Χρ. (Κουλούμπαρδος).

ΑΧΙΛΛΕΑΣ: Ζωγραφάκης, Ραχιώτης, Αργυρίου, Διαμαντής, Τσουκάρας, Χασιώτης, Τσεκούρας, Μόσχος (46’ Παναγιώτου Απ.), Γελές (60’ Παναγιώτου Χρ.), Πλασταράς (88’ Ραχιώτης Γ.), Παναγιώτου Γ.

Επικοινωνία: [email protected]