ΑΕ 2002-Ηρακλής 3-7

Με πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα καθώς ακολουθεί ο διπλός τελικός για τον τίτλο, ο Ηρακλής κέρδισε 7-3 στη Γατζέα την ΑΕ 2002, σε ματς που βρέθηκε να χάνει 2-0 και να παίζει με παίκτη λιγότερο. Το 1-0 ο Τζοβάρας στο 15' με σουτ εκτός περιοχής και το 2-0 με πέναλτι ο Σταθόπουλος στο 20' που κέρδισε ο Μπένκα από τον Σουλιώτη. Ο τελευταίος δέχθηκε κόκκινη κάρτα κι έτσι, ο Ηρακλής έμεινε με δέκα. Ο Μόσιος το 2-1 στο 30' με πλασέ (ύστερα από πάσα του Νούσια) και το 2-2 στο 40'. Παρόμοιο γκολ με τους ρόλους να έχουν αντιστραφεί, καθώς ο Μόσιος πάσαρε και ο Νούσιας σκόραρε. Στην επανάληψη, τρία γκολ για τους “κυανόλευκους” με τους Τσελεπή (σουτ εκτός περιοχής στο 50'), Νούσια (ωραία ατομική ενέργεια στο 59') και Τζήμα (πλασέ στο “παραθυράκι” στο 70'), μείωσε η ΑΕ 2002 με τον Δημήτρη Στουμποβίκου και στο τελευταίο δεκάλεπτο, τα άλλα δύο τέρματα με τους Τσελεπή και Θάνο (σουτ από μακρινή απόσταση ανάμεσα σε κέντρο και μεγ. περιοχή). Ο Ηρακλής τερμάτισε πρώτος στον 1ο όμιλο και διεκδικεί τον τίτλο με τα δύο ματς κόντρα στον ΓΣΑ, έχοντας 17 νίκες, 3 ισοπαλίες, 2 ήττες, ενώ ο σύλλογος των Καλών Νερών ήταν 11ος με 2 νίκες, 3 ισοπαλίες και 17 ήττες.

ΑΕ 2002: Μητράκος, Κ. Βούλγαρης (70' Β. Στουμποβίκος), Στόικος, Βέργος, Σταθόπουλος (40' λ.τρ. Λάμπρου), Φιλίππου (55' Σφέτσος), Δ. Στουμποβίκος, Ν. Βούλγαρης, Μπένκα, Τζοβάρας, Παρίσης.
Ηρακλής: Ανατολής, Τζιόλας (46' Ασλάνογλου), Μούτσα (46' Τσελεπής), Σουλιώτης, Ζαρίφης, Φέζο, Νούσιας, Θάνος, Τζήμας, Μόσιος (75' Πολυμέρου), Κοντοβάς.