ΑΕ 2002-Πηλέας 3-1

Στο ματς μεταξύ των δύο ομάδων που βρίσκονται στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης του 1ου ομίλου, ο Πηλέας προηγήθηκε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου αλλά η ΑΕ 2002 με ανατροπή και σημειώνοντας τρία τέρματα, πανηγύρισε το τρίποντο που είναι το πρώτο ύστερα από δέκα αγωνιστικές (η προηγούμενη νίκη στο αντίστοιχο ματς του α' γύρου). Το 1-1 ο Σταθόπουλος στο 60' με πέναλτι, το 2-1 ο Λάμπρου στο 80' με σουτ εκτός μεγάλης περιοχής και το 3-1 με καταπληκτικό σουτ από περίπου 40 μέτρα από τον Νίκο Βούλγαρη στο 88' Δοκάρι για τους γηπεδούχους ο Στόικος στο ημίωρο του ματς και ο Μπένκα στα μισά του β' ημιχρόνου.

Η σύνθεση της ΑΕ 2002: Μητράκος, Σφέτσος (70' Κ. Βούλγαρης), Σουλακούδης (35' Στόικος), Βέργος, Σταθόπουλος, Λάμπρου, Β. Στουμποβίκος (50' Φιλίππου), Ν. Βούλγαρης, Μπένκα, Δ. Στουμποβίκος, Παρίσης.