Δεν είχε τύχη ο Βόλος 2004, παίζοντας με δέκα από νωρίς

Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ και με δέκα παίκτριες ο Βόλος 2004 στο ματς με τον Ατρόμητο και έχασε από την αθηναϊκή ομάδα εκτός έδρας με 5-0 σε ματς για την 17η αγωνιστική της Α’ Εθνικής γυναικών.

Στο 12’ η Πούλιου έκοψε την μπάλα που πήγαινε στα δίχτυα με το χέρι, πήρε την κόκκινη, ενώ το πέναλτι μετατράπηκε σε γκολ. Από κει και πέρα, οι Βολιώτισσες δέχθηκαν ακόμη δύο τέρματα ως το ημίχρονο κι άλλα δύο στην επανάληψη. Η Σάλκουνιτς έφτασε στο χατ-τρικ για τις νικήτριες, ενώ η Γεωργοπούλου και η Κριεζή πέτυχαν από ένα γκολ.

Μ’ αυτό το αποτέλεσμα και σε συνδυασμό με το τρίποντο του Μεσολογγίου επί του Άργους, ο Βόλος 2004 βρέθηκε στην προτελευταία θέση.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Αργυριάδη, Βλασσοπούλου, Σύρμη, Μυλωνά, Πουρσανίδου, Γατούδη, Κριεζή, Σάλκουνιτς, Παπαθεοδώρου, Τράγου, Στεροπούλου

Έπαιξαν και οι Γκίσα, Γεωργοπούλου, Κοπέλου, Κατσανού.

ΒΟΛΟΣ 2004: Χατζηλαζάρου (46’ Μιχαλακάκη), Νικάκη (75’ Πάσχου), Βαϊνοπούλου, Αβντόλι, Σύρμου,  Νικοπούλου, Γάτσιου (82’ Κυριάκου), Κέκου, Ανδρέου (65’ Τσελίκα), Πούλιου, Βέτσικα