Ήττα 3-2 για τα κορίτσια του Ολυμπιακού Βόλου

Την ήττα με 3-2 από τον Ατρόμητο γνώρισε ο Ολυμπιακός Βόλου (Βόλος 2004) στο σημερινό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Άλλης Μεριάς στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Α' Εθνικής. Η αθηναϊκή ομάδα πήρε προβάδισμα στο 30ό λεπτό και η Σύρμου ισοφάρισε στο 40' με ατομική ενέργεια και σουτ. Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν 1-3 με γκολ στο 55' και στο 70', για να μειώσει η Λόγου στο 75' με προβολή, ύστερα από κεφαλιά της Παρασκευοπούλου σε φάουλ της Τσιρδάνη. Για τη βολιώτικη ομάδα, δοκάρι είχε η Γουγούση στο 10' και η Τσιρδάνη με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 60', ενώ η Παρασκευοπούλου ήταν η μοιραία παίκτρια αστοχώντας από κοντινή απόσταση στις καθυστερήσεις ύστερα από πάσα της Λόγου. "Ήταν ένα ματς που κρίθηκε στη δύναμη, είχε ένταση και πάθος. Ο αντίπαλος με τρεις κατεβασιές έκανε τρία γκολ, εμείς δεν είχαμε πολλές ευκαιρίες αλλά αξίζαμε κάτι καλύτερο. Η ισοπαλία θα ήταν το δικαιότερο αποτέλεσμα, αλλά δυστυχώς έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Οφείλουμε να συνεχίσουμε την προσπάθεια" ανέφερε στο magnesiasports ο προπονητής των "ερυθρολεύκων", Χάρης Αμπελάκιας. Η σύνθεση του Ολυμπιακού Βόλου (Βόλος 2004) ήταν: Χατζηλαζάρου, Γουγούση, Σύρμου, Οικονόμου, Σταμοπούλου (60' Κόντου), Μπαλαμούτη, Χατζηλιόντα (70' Παρασκευοπούλου), Τσιρδάνη, Γάτσιου, Λόγου, Βέτσικα (55' Αλεξοπούλου).