«Καθάρισε» ο Σαμαράς για Σέλτικ

Το απόλυτο διατήρησε για δεύτερη αγωνιστική η Σέλτικ η οποία επικράτησε 2-0 της Άμπερντιν με πρωταγωνιστή τον Γιώργο Σαμαρά. Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις η Σέλτικ στο σκοτσέζικο πρωτάθλημα όπου φιλοξενήθηκε από την Άμπερντιν επικρατώντας 2-0. Οι «Κέλτες» είχαν σε πολύ καλή ημέρα τον Γιώργο Σαμαρά ο οποίος στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους κέρδισε πέναλτι και την αποβολή του αντίπαλου γκολκίπερ.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κόμονς ο οποίος άνοιξε και το σκορ για την ομάδα του. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Φόρεστ στο 87’ δέκα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.
ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ: Λάνγκφιλντ, Σόγκνεσι, Άντερσον (73’ Βίλντε), Ρέινολντς, Έκτορ, Φλουντ, Χέιζ, Πάβλετ (56’ Μαγκένις), Τζακ, Τζόλα (45’ Γουίβερ), ΜακΓκιν.
ΣΕΛΤΙΚ: Φόρστερ, Μάθιους (66’ Λούστιγκ), Ιζαγκουάιρ, Άμπροουζ (77’ Φαν Ντάικ), Μουγιοκόλο, Μπράουν, Λέντλεϊ, Μούλγκρου, Καγιάλ (77’ Φόρεστ), Σαμαράς, Κόμονς.

πηγή: onsports.gr