Logo
Print this page

Αποτελέσματα, σκόρερ και βαθμολογία στο Ανεπίσημο πρωτάθλημα

Για την 27η αγωνιστική του Ανεπίσημου πρωταθλήματος, στις εγκαταστάσεις του Olimpico sports club, σημειώθηκαν πολλά γκολ. Στο ντέρμπι Greco grill-Perfect, ο Καλατζής έκανε το 0-1, ισοφάρισε ο Γεωργούδης, με πέναλτι ο Πανουργιάς στο 80ό λεπτό το 1-2 και επίσης με πέναλτι ο Παπαστεργίου στις καθυστερήσεις, το τελικό 2-2. Το Glassco, που έχει συνεχόμενες νίκες και εξαιρετική πορεία στο δεύτερο γύρο, κέρδισε 5-1 τον Κένταυρο, με πέντε διαφορετικούς σκόρερ (Σοφογιάννης, Χούμας, Παναγιωτίδης, Γαϊτανάς, Πολίτης), ο Αμίρ σκόραρε για τους χαμένους.
Το Volos city επιβλήθηκε 6-0 των Μηχανικών (δύο γκολ ο Αρντίτ, από ένα οι Μοσχίδης, Προκοπίου, Τάτσης, Ριάλντο), ο Καραϊσκάκης επέστρεψε στις νίκες (2-0 τον Απόλλωνα με γκολ του Άλντο), ενώ αμφίρροπη αναμέτρηση με πολλά τέρματα ήταν αυτή ανάμεσα σε Αργώ και Boca που βρήκε νικήτρια τη δεύτερη. Οι Μαστροπαναγιώτης (2), Σαμαράς, Παπουτσής πέτυχαν τα γκολ της Αργούς, καρέ τερμάτων ο Ηλίας Σαββίδης και ένα ο Σταύρος Μουστάκας για την Boca. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία: