Αποτελέσματα, σκόρερ και βαθμολογία στο Ανεπίσημο πρωτάθλημα

Σημαντικά παιχνίδια στην 7η αγωνιστική του Ανεπίσημου πρωταθλήματος που διεξήχθη αυτό το Σαββατοκύριακο στις εγκαταστάσεις του Olimpico sports club. Το Greco grill έφερε 3-3 με την Αργώ. Οι πρωταθλητές βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ, ισοφάρισαν ισάριθμες, προηγήθηκαν αλλά στο τέλος δέχθηκαν το τρίτο γκολ, με αποτέλεσμα οι ομάδες να μοιραστούν τις εντυπώσεις. Παραμένουν στην πρώτη θέση, όμως μείωσε τη διαφορά το Perfect FC που πήρε με 2-1 το άλλο ντέρμπι της αγωνιστικής κόντρα στην Caprice Παπαδοπούλου. Πρώτη νίκη για τους Δικηγόρους Βόλου, με σκορ 5-1 επί του Απόλλωνα Βόλου. Δύο γκολ ο Κανταρτζής, από ένα οι Τσαμήτας, Βολιώτης, Κανέλλος για τους νικητές, είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Γιοβανούδης.
Τα Σκαθάρια κέρδισαν 1-0 τους μαχητικούς Μηχανικούς που είχαν αρκετές ευκαιρίες, με σκόρερ τον Νίκο Πούλιο στο 2ο λεπτό της συνάντησης, ενώ το Σπιτάκι κατέβαλε με 2-1 την αντίσταση της Αγίας Άννας. Η ομάδα της Αγίας Άννας είχε δοκάρι με κεφαλιά του Οικονόμου και φάουλ του Αναστασίου που έβγαλε στο “παραθυράκι” ο γκολκίπερ Μπαλίου λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, ενώ αναφορικά με τα γκολ, ο Κωτούλας στο 76' έκανε το 1-0, ο Γιάννης Σίμος με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα πέντε λεπτά αργότερα και ο Γιάννης Σταυραντώνης στο 90ό διαμόρφωσε το τελικό 2-1.