Ακρόπολη-Ελευθεριακός 3-0

Στην 5η θέση της Β' Κατηγορίας τερμάτισε η Ακρόπολη μετά τη σημερινή της νίκη με σκορ 3-0 επί του Ελευθεριακού. Η ομάδα του Σέσκλου θα περιμένει την έκβαση του πρωταθλήματος πρωταθλητών ΕΠΣ καθώς προβιβάζεται σε περίπτωση που ο πρωταθλητής της Α' ΕΠΣΘ ανέβει στη Γ' Εθνική.Στη σημερινή αναμέτρηση, η Ακρόπολη “καθάρισε” από το πρώτο ημίχρονο. Στο 10ό λεπτό το 1-0 με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Κώστα Κολυμήτρα, στο 25ο από σέντρα του ίδιου παίκτη, ο Κύπριος Κώστας Παπάς έκανε το 2-0 και ο Πασσιάς με πλασέ το τελικό 3-0. Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 75' με τον Μάριο Τσούτσα και στο 89' με τον Χρήστο Τσούτσα, ο Ελευθεριακός είχε δοκάρι λίγο πριν τη συμπλήρωση 90 λεπτών. Ο τελικός απολογισμός για την Ακρόπολη του Βαγγέλη Τάχου ήταν εννιά νίκες, επτά ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, με καλύτερη συγκομιδή βαθμών εκτός έδρας παρά στο Σέσκλο, ενώ ο Ελευθεριακός, εμφανώς βελτιωμένος σε σχέση με την περασμένη σεζόν, είχε πέντε νίκες, μία ισοπαλία και δεκατέσσερις ήττες (ένα μηδενισμό και -2 βαθμούς επειδή δεν ταξίδεψε στη Σκόπελο).

Η σύνθεση της Ακρόπολης: Σαρρής, Κυριαζής, Βασ. Κουνής, Αξιώτης, Δ. Φώτου, Παρίσης, Πασσιάς, Μπέκος (70' Μπέας), Μ. Τσούτσας (89' Χρ. Τσούτσας), Κ. Κολυμήτρας, Παπάς (70' Τασούδης).