Logo
Print this page

Έχασε με 25 πόντους διαφορά ο Ολυμπιακός Β. από τις Εσπερίδες

Ο Ολυμπιακός Βόλου δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστικός κόντρα στις Εσπερίδες στο πρώτο ματς των πλέι άουτ της Α1 γυναικών και έχασε εύκολα σε ματς που έγινε στην Καλλιθέα με 81-56. Έτσι πρέπει τώρα η ομάδα του Μιχάλη Καπουρνιώτη να νικήσει οπωσδήποτε στο παιχνίδι που θα γίνει στο ΕΑΚ του Βόλου την προσεχή Κυριακή, καθώς σε διαφορετική περίπτωση οι Εσπερίδες, που τώρα προηγούνται 2-1, φτάνουν στις τρεις νίκες, κάτι που θα σημάνει αυτόματα τον υποβιβασμό του Ολυμπιακού Βόλου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχες πήραν σημαντική διαφορά της τάξης των 15 πόντων (22-7) και έκλεισαν το ημίχρονο με +18 (42-24). Στο 30’ η διαφορά είχε ξεπεράσει τους 20 πόντους (+23 με το σκορ στο 62-39) και όλα είχαν τελειώσει νωρίς.

Δεκάλεπτα: 22-7, 42-24, 62-39, 81-56

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Ρουμπελάκης): Τζαμπαζι, Μούρερ 16 (1), Δανούση, Ευμορφοπούλου 9 (1), Λουκάτου 17 (3), Στεφάτου 3 (1), Καψοκόλη, Λίτσι 5, Μπαλωμένου, Ζότοβα 7 (1), Παπακώστα, Λούνα-Κάστρο 21

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 7 (1), Γαλιατσάτου 2, Ταντουρόφσκα 5 (1), Σουλτάνη 11 (1), Αγαγιώτου, Άντριους 5, Ζέρβα, Ουίλιαμς 22, Κωτούλα 2, Δεληγιάννη 2