Αποτελέσματα και βαθμολογίες στο πρωτάθλημα μπάσκετ παλαιμάχων
- Published in Μπάσκετ
Όλα κυλούν ομαλά στο Χειμερινό πρωτάθλημα μπάσκετ Παλαιμάχων που διοργανώνεται από τη Διεύθυνση Αθλητισμού του ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ, για ακόμη μια χρονιά, στο Κλειστό Γυμναστήριο Πορταριάς-Μακρυνίτσας, ενώ ήδη αρχίζει να διαμορφώνεται και η βαθμολογική κατάσταση.
Τα αποτελέσματα της τέταρτης εβδομάδας έχουν ως εξής:
Σωματείο ΑΓΕΤ-Τρίκερι 48--36
Φοίνικες - Αργωναύτες 63-51
Τα αποτελέσματα ανά Όμιλο και οι βαθμολογίες έως τώρα έχουν ως εξής:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α | ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ | ΕΠΙΘΕΣΗ | ΑΜΥΝΑ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ | 141 | 103 | 4 |
2 | LOBSTER | 130 | 90 | 4 |
3 | PERIVOLOS | 106 | 135 | 2 |
4 | AIR BAHAL | 87 | 136 | 2 |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ - AIR BAHAL 74-57
LOBSTER - PERIVOLOS 68-60
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ - PERIVOLOS 67-46
LOBSTER - AIR BAHAL 62-30
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α | ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ | ΕΠΙΘΕΣΗ | ΑΜΥΝΑ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | REEF | 178 | 66 | 4 |
2 | ΑΓΧΙΑΛΟΣ | 131 | 75 | 4 |
3 | ΑΠΕΝΤΑΡΙ | 93 | 136 | 2 |
4 | PIC KNICKS | 66 | 173 | 2 |
REEF - PIC KNICKS 102-33
ΑΓΧΙΑΛΟΣ-ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ 60-42
ΑΓΧΙΑΛΟΣ - PIC KNICKS 71-33
REEF-ΑΠΕΝΤΑΡΙ 76-51
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α | ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ | ΕΠΙΘΕΣΗ | ΑΜΥΝΑ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ | 131 | 99 | 4 |
2 | ΑΡΓΙΘΕΑΤΕΣ | 96 | 101 | 3 |
3 | DRINK TEAM | 86 | 98 | 2 |
4 | ΟΥΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ | 101 | 116 | 3 |
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ-ΑΚΡΩΤΗΡΙ 68-44
DRINK TEAM-ΑΡΓΙΘΕΑΤΕΣ 38-41
ΟΥΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ-DRINK TEAM 57-48
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ-ΑΡΓΙΘΕΑΤΕΣ 63-55
Δ΄ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α | ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ | ΕΠΙΘΕΣΗ | ΑΜΥΝΑ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | ΑΡΓΩ | 133 | 105 | 4 |
2 | RETRO | 97 | 115 | 3 |
3 | SOUTH PELION | 47 | 56 | 1 |
4 | ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ | 64 | 65 | 1 |
SOUTH PELION-RETRO 47-56
ΑΡΓΩ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ 65-64
ΑΡΓΩ-RETRO 68 - 41
Ε΄ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α | ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ | ΕΠΙΘΕΣΗ | ΠΟΝΤΟΙ ΑΜΥΝΑ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΓΕΤ | 101 | 71 | 4 |
2 | ΦΟΙΝΙΚΕΣ | 116 | 92 | 4 |
3 | ΤΡΙΚΕΡΙ | 77 | 101 | 2 |
4 | ΑΡΓΩΝΑΥΤΕΣ | 86 | 116 | 2 |
ΦΟΙΝΙΚΕΣ-ΤΡΙΚΕΡΙ 53-41
ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΓΕΤ-ΑΡΓΩΝΑΥΤΕΣ 53-35
ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΓΕΤ-ΤΡΙΚΕΡΙ 48-36
ΦΟΙΝΙΚΕΣ-ΑΡΓΩΝΑΥΤΕΣ 63-51
Οι σημερινοί αγώνες καθώς και οι διαιτητές και κριτές έχουν ως εξής:
ΤΕΤΑΡΤΗ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ
*17:00-18:30 ΑΡΓΩΝΑΥΤΕΣ-ΤΡΙΚΕΡΙ
ΣΚΟΤΕΙΝΙΩΤΗ-ΚΟΝΤΟΣΤΑΘΗΣ (ΘΕΟΦΑΝΙΔΟΥ-ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ)
*18:30-20:00 RETRO-ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ
ΓΚΟΥΝΤΕΛΙΑΣ-ΚΟΝΤΟΣΤΑΘΗΣ (ΘΕΟΦΑΝΙΔΟΥ-ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ)
*20.00-21:30 ΟΥΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΑΡΓΙΘΕΑΤΕΣ
ΓΚΟΥΝΤΕΛΙΑΣ-ΣΚΟΤΕΙΝΙΩΤΗ (ΘΕΟΦΑΝΙΔΟΥ-ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ)