Πήρε παραμάζωμα τον Γ.Σ. Διλόφου ο Ίωνας

Οδοστρωτήρας ήταν ο Ίωνας, που διέλυσε τον Γ.Σ. Διλόφου με 67-39 στο Β. Παρασκευόπουλος.  Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ήταν κοντά στο σκορ (14-12), αλλά στη συνέχεια με καλή άμυνα και μακρινό σουτ η διαφορά αυξανόταν συνεχώς, αφού από το +15 στο ημίχρονο (35-20), πήγε στο +25 στο 30’ (56-31) και στο +28 στο τέλος, με τον Άγη Τζούμα να δίνει στο τέταρτο δεκάλεπτο χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του.

Τα δεκάλεπτα: 14-12, 35-20, 56-31, 67-39

ΙΩΝΑΣ (Τζούμας): Γιολβάνης, Φωτιάδης 12 (2), Ζέρζης 2, Τσαρούχας 5, Ροδολάκης 11, Φωτιάδης Φ. 13 (3), Τζικόπουλος 8 (2), Βασιλείου, Γεωργόπουλος, Κυρτσόγλου, Ευθυμίου 10 (1), Κέτουλας 4

Γ.Σ. ΔΙΛΟΦΟΥ (Αντωνόπουλος): Λελούδας, Καλόγηρος 5, Σακελλάρης 4, Σπανός 6 (1), Παναγιώτου 5, Μπακούιας 12, Ακρίβος 7 (1).