Κέρδισε την Ανάληψη, έχασε Καραρήγα ο ΓΣΒ

Εύκολη επικράτηση για τον Γυμναστικό Σύλλογο Βόλου στο κλειστό «Βάκης Παρασκευόπουλος», απέναντι στην Ανάληψη με 82-46 για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ. Οι «μαυραετοί» πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση, ενώ το τεχνικό τιμ χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεση του, όπως άλλωστε και από την πλευρά της Ανάληψης ο Απόστολος Καμακάς, όταν πλέον το παιχνίδι είχε κριθεί.

Πάντως ο Γυμναστικός μετρά μία απώλεια από αυτή την αναμέτρηση, αφού οι διαιτητές πήραν το δελτίο του Καραρήγα, καθώς διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή μετά από ένα σφύριγμα φάουλ εις βάρος του.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι Τσαπραϊλης, Τσαβές και Ζαρογιάννης, ήταν που έκαναν τη διαφορά μέσα στη ρακέτα για τους νικητές. Ο Γυμναστικός ανεβάζοντας ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 31-15 σε εκείνη την περίοδο πήρε μια ασφαλή διαφορά στο σκορ και κατάφερε χωρίς ιδιαίτερο κόπο, όχι μόνο να τη διατηρήσει αλλά και να την αυξήσει μέχρι το τέλος. Η Ανάληψη πάλεψε μόνο για ένα δεκάλεπτο, ενώ η αλήθεια είναι οτι προβλημάτισε με την απόδοση της... Η ομάδα του Απόστολου Καμακά θα πρέπει να συνέλθει άμεσα για να μην μπλέξει σε περιπέτειες.

Τα δεκάλεπτα: 18-11, 49-26, 65-36, 82-46

ΓΣ ΒΟΛΟΥ (Κοσμάτος-Ντάκης): Δραγατσίκης 2, Κωστούλας 6, Τσαπραϊλης 10 (2), Γουμενόπουλος 5 (1), Σουλιώτης, Χατζόπουλος 10, Τσαβές 12, Καραρήγας, Χατζάκος 2, Τσικλιτζής 11 (1), Γκουγκουτούδης 4, Ζαρογιάννης 21

ΑΝΑΛΗΨΗ (Καμακάς): Ίλτσογλου 10 (1), Φωτιάδης Κ. 1, Γαλανάκης, Κοντάκης 4 (1), Σιλεόπουλος 10, Φωτιάδης Φ. 4 (1), Ευαγγελινός 3 (1), Τσακιρόπουλος 6, Μπακρατσάς 2, Παπαζήσης 6 (1), Βαρδακώστας, Λουλούδης

Last modified onSaturday, 22 November 2014 23:04