Βαριά ήττα για τον Ολυμπιακό στην Αγιά

Ο Ολυμπιακός Βόλου δεν μπόρεσε να ανταπεξέλθει απέναντι στον ισχυρό Ερμή Αγιάς. Μπήκε άσχημα στο ματς και έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους που είχαν και την εύνοια των διαιτητών, να πάρουν μία διαφορά 13 πόντων από το πρώτο δεκάλεπτο. Το τελικό 96-61 διαμορφώθηκε με ροτέισιον και χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες από τον προπονητή του Ολυμπιακού Βόλου, Λάμπρο Πρέκα, που αφού είδε ότι η ομάδα του δεν μπορούσε να διεκδικήσει το ροζ φύλλο, έδωσε ευκαιρίες σε όλους τους καλαθοσφαιριστές.

Το ματς δεν αντέχει στην κριτική με τον Ερμή Αγιάς να μην χάνει ποτέ το προβάδισμα και τον προπονητή του, ακόμα και στην τέταρτη περίοδο να χρησιμοποιεί βασικούς καλαθοσφαιριστές, θέλοντας όσο μεγαλύτερη διαφορά…

Τα δεκάλεπτα: 22-9, 52-29, 77-38, 96-61

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιάσαρης): Αργυρούλης 8 (2), Χονδροδήμος, Γκανέτσας 3, Χρήστου, Δαολάρης 24 (4), Χαλκιάς 10 (2), Γκαμπέτας 6, Χατζής 2, Νικόπουλος, Γαλάνης 6, Γούλας 35 (2)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Πρέκας): Αχριάνης, Καλογερόπουλος 4, Παραλίκης 4, Αλεξίου 3 (1), Ντίκας 19 (1), Ροδολάκης, Παυλόπουλος 17, Καραθάνος 3 (1), Φωσσές 5, Αναστασόπουλος 2, Μαυροφώτης 2, Βασιλείου 2.