Με +12 η Ανάληψη πάει στη Νίκαια

Στον πρώτο αγώνα για την 1η φάση του Κυπέλλου, η Ανάληψη κέρδισε 60-48 τη Νίκαια 2012 σήμερα το απόγευμα στο κλειστό του ΕΑΚ Βόλου. Ο κόουτς της βολιώτικης ομάδας Αποστόλης Καμακάς είδε το ματς σαν φιλικό προετοιμασίας μιας και η σεζόν βρίσκεται ακόμη στο ξεκίνημά της. Μάλιστα έδωσε χρόνο συμμετοχής 20 λεπτών στον Βαγγέλη Ευαγγελινό ο οποίος είναι 13 ετών! Όσον αφορά στο σκορ, η Ανάληψη ήλεγξε το ματς από την αρχή όταν με πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο πήρε μικρή διαφορά που δεν έχασε, ενώ σταδιακά την αύξησε, ειδκά στη γ' περίοδο όταν δέχθηκε μόνο 5 πόντους. Το τελικό +12 αποτελεί καλή προίκα ενόψει του δεύτερου αγώνα στη Νίκαια το προσεχές Σάββατο.

Δεκάλεπτα: 24-17, 40-29, 56-34, 60-48
Ανάληψη (Καμακάς): Ίλτσογλου 15 (1), Κ. Φωτιάδης 2, Γαλανάκης, Κοντάκης 17 (4), Συλεόπουλος 1, Φ. Φωτιάδης 6 (1), Ευαγγελινός, Τσακιρόπουλος 4, Πολίτης, Παπαζήσης 11 (1), Λουλούδης 6.
Νίκαια (Πατάκης): Μοσαλίδης 6, Χαλιαμπάλιας 7(1), Τσιμπίδας 5 (1), Παρασκευόπουλος 5, Κούτρας 3, Κουζούνης 4, Κατσιλούλης 17 (1), Μποζαλής, Φιλιππόπουλος 2.

Last modified onSunday, 14 September 2014 11:43