Επιστροφή στις νίκες για τη Σκιάθο

Επέστρεψε στις νίκες και στα θετικά αποτελέσματα η Σκιάθος που επικράτησε με 57-63 της Νίκαιας 2012 εκτός έδρας για την Α2 ΕΣΚΑΘ. Οι παίκτες του Κωνσταντίνου Κρίτσαλου παρουσιάστηκαν συγκεντρωμένοι από την αρχή, μπήκαν σοβαρά στο παιχνίδι και το προβάδισμα που απέκτησαν από το πρώτο δεκάλεπτο, τους έδωσε ψυχολογία για τη συνέχεια. Στο δεύτερο δεκάλεπτο κατάφεραν να ξεφύγουν με 15 πόντους διαφορά και από κει και πέρα το ματς έγινε πιο εύκολο για τους ίδιους. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 48-51 στην τέταρτη περίοδο, αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι σοβαρεύτηκαν και δεν άφησαν κανένα περιθώριο διεκδίκησης του ροζ φύλλου από τους αντιπάλους τους.

Τα δεκάλεπτα: 10-17, 23-38, 43-51, 57-63

ΓΣ ΣΚΙΑΘΟΥ (Κρίτσαλος): Γκάγκτζας 2, Τσιμπλιαράκης 3 (1), Παπαδόπουλος, Τελίδης 5, Ζαφείρης 8, Τζούμας, Κρίτσαλος 26 (2), Εμμανουήλ 11, Σανιδάς 4, Ιατρόπουλος 4.